Het forum is naar een nieuwe provider verhuisd. Dank voor jullie geduld! Het kan zijn dat je opnieuw moet inloggen. Heb je vragen of problemen? Laat het weten aan de beheerder of gebruik het contactformulier.

Tecfidera slechter zicht

MS medicatie en gerelateerde andere medicatie, hulp en hulpmiddelen
Mies74
Berichten: 14
Lid geworden op: 16 jun 2020, 06:36

Tecfidera slechter zicht

Bericht door Mies74 »

Is er ook iemand bekend met het feit dat je met Tecfidera slechter zicht krijgt?
Ik ben net bij de opticien geweest en, na 5 maanden gebruik, is mijn zicht met -1 achteruit gegaan.
Of zou t door de MS komen?

Alvast bedankt
Gebruikersavatar
Sara
Berichten: 3915
Lid geworden op: 06 jul 2000, 22:00
Locatie: Voorschoten
Contacteer:

Re: Tecfidera slechter zicht

Bericht door Sara »

Hi Mies,

ik weet niet precies wat je bedoelt met 'met -1 achteruit'. Ik ga er maar even vanuit dat je een sterkere bril nodig hebt, en dan daarmee weer prima ziet. Voor zover ik google is er geen verband tussen Tecfidera en problemen met zien.

Met MS natuurlijk wél, maar dat zijn heel andere problemen dan ik veronderstel dat jij bedoelt: grijze vlek in beeld, dubbelzien, nystagmus.

Ik vermoed dus dat 't met allebei niks te maken heeft. Als '74 je geboortejaar is, zou dit je eerste kennismaking met ouderdomsslechtziendheid kunnen zijn, maar dat hangt een beetje af van wat je precies bedoelt.

Heb je met de opticien besproken wat de oorzaak kan zijn? Bij twijfel is het natuurlijk altijd contact opnemen met je dokter.
Gebruikersavatar
Klick
Berichten: 4691
Lid geworden op: 15 apr 2016, 09:42
Locatie: leeftijd = jaar ms

Re: Tecfidera slechter zicht

Bericht door Klick »

ik gebruik zelf ook tecfidera, al enkele jaren.
ik ben er niet mee bekend dat het zicht achteruit zou kunnen gaan door het gebruik ervan.

het is idd wel bekend dat er verschillende problemen kunnen zijn door de ms zelf, zo heb ik een keer een ozo gehad waar ik door restschade nog altijd na inspanning wazig zie.

bij twijfel vraag het je mspleeg of de brocasef begeleider (die je waarschijnlijk wel hebt).
Toeter
Berichten: 1330
Lid geworden op: 06 jul 2012, 14:05
Locatie: Groene hart

Re: Tecfidera slechter zicht

Bericht door Toeter »

Oogproblemen door MS worden veroorzaakt door hersenschade of oogzenuwschade en dat is niet met een bril te corrigeren, dus MS kunnen we uitsluiten.

Als jouw ogen nu -1 zijn, is de bolling van je oog veranderd. Ik heb nog nooit gehoord dat dat een bijwerking is van Tecfidera.

Ik ben bang dat je gewoon pech hebt gehad dat die 2 gebeurtenissen tegelijkertijd plaatsvonden.
Plaats reactie Vorig onderwerpVolgend onderwerp